Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

Weekend z historią "POZNAŃ 1945"

Weekend z historią "POZNAŃ 1945"
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 24 lutego 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 25 lutego 2024

📌 Miejsce: Poznań, Muzeum Uzbrojenia (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️W tym roku będziemy obchodzić 79. rocznicę zakończenia Walk o Poznań oraz okupacji niemieckiej.

24 lutego (sobota) zapraszamy na lekcję ożywionej historii w trakcie której przybliżymy tematykę walk, uzbrojenia a grupy rekonstrukcji historycznej zaprezentują jak wyglądali żołnierze walczących stron. Nie tylko miłośników historii zainteresują statyczne i dynamiczne pokazy pojazdów historycznych z okresu walk o Poznań. Wewnątrz Muzeum zaprezentujemy nową część, poszerzonej wystawy stałej. Tego dnia będzie również dostępna gra terenowa „„Między Wehrmachtem a Armią Czerwoną…” - poznaj wystawę stałą Muzeum Uzbrojenia”. Zapraszamy w godzinach otwarcia Muzeum od 10:00-16:00. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

25 lutego w samo południe zapraszamy na spacer z przewodnikiem w trakcie którego poznamy historię walk o Fort Winiary na Cytadeli. W podróż w przeszłość do 1945 roku zabierze nas Maciej Karalus z Wydawnictwa Pomost – „Festung Posen 1945”. Wydarzenie jest bezpłatne i bez ograniczeń wieku (zbiórka na placu przed muzeum).

Po południu zapraszamy nie tylko miłośników historii na sesję popularno-naukową pt. „Bitwa o Poznań” która rozpocznie się o godz. 17:00. W jej trakcie zostaną wygłoszone prelekcje związane z wybranymi aspektami Bitwy o Poznań oraz odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący poruszonych tematów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny lecz z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy.

Zapisy: tel. 691 266 779, [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w kategoriach: spacer spotkanie wykład inne

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Poznaniu

+
Dodaj swoje wydarzenie na stronie Poznań4free!