Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Już w czwartek 29 lutego o godzinie 19:00 zapraszamy Was na darmowego lajwa, na którym wraz z Tomaszem Szymańskim z SoftwareMill opowiemy Wam o konkretnym ataku — jednym, ale wielopoziomowym i dość złożonym. Ataku, którego ofiarami padły zarówno polskie firmy, jak i polscy internauci — osoby prywatne, takie jak Wy lub Wasi bliscy. Ataku, w którym przestępcy podszywają się pod faktycznie istniejące spółki i ich pracowników (!), aby później na różne sposoby pozyskiwać Polaków na tzw. “słupy”, czy też bardziej fachowo — “muły”, i wykorzystywać do prania pieniędzy. Bycie ofiarą tego ataku, to nie tylko ryzyko straty oszczędności, ale także i wolności, bo niczego nieświadome “słupy” narażają się na odpowiedzialność karną.
Przykłady na lajwie będą do bólu praktyczne, bo ofiarą omawianego ataku była… firma Tomka. Nie często zdarza się, że polskie firmy opowiadają o tym, jak były atakowane, z jakimi problemami się w trakcie ataku borykały i jak z atakami walczyły. Dlatego tym bardziej zachęcamy Was do udziału w lajwie, którego transmisja odbędzie się na Niebezpiecznik.TV.
Ze spotkania dowiecie się:
Jak przestępcy rekrutują Polaków na słupy/muły do scamów finansowych i za ich pomocą pieniądze ze swoich oszustw
Jak bardzo ucierpiał wizerunek firmy Tomka, pod którą przestępcy się podszywali by oszukiwać innych
Kiedy i jak ekipa Tomka zorientowała się, że coś jest nie tak?
Jak wielu internautów straciło pieniądze i do kogo mieli żal?
Ile czasu i pieniędzy stracił Tomek na walce z oszustami, którzy podszywali się pod jego spółkę?
Jaka metoda walki z atakującymi i jakie narzędzia okazały się najskuteczniejsze?
Czy Tomek zemścił się na atakujących? ;)
Poza przypadkiem firmy Tomka omówimy także inne popularne warianty tego ataku.
Mówiać krótko, tego lajwa powinni obejrzeć wszyscy. Zarówno pracownicy firm obecnych w internecie, (bo ich wizerunek może zostać skradziony i wykorzystany do przestępstwa) jak i każda osoba prywatna, która zamierza odpowiedzieć na jakiekolwiek internetowe ogłoszenie, które oferuje usługę, produkt lub stałą albo dodatkową pracę (bo złapanie przynęty oznacza nie tylko straty finansowe, ale i kłopoty z prawem, a czasem stratę czegoś zdecydowanie ważniejszego niż oszczędności).
Dlatego przekażcie informację o tym lajwie swoim znajomym i dołączcie do nas 29 lutego o 19:00 na naszym kanale na YouTube >> link