Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

Mona Polaski | Solo na Szelągu

Mona Polaski | Solo na Szelągu
impreza
koncert
📅 Data: piątek, 14 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Adres: Poznań, Ogród Szeląg, ul. Ugory 97 (pokaż na mapie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia


mona polaski

Formacja mona polaski to nowe uderzenie współczesnej muzyki rozrywkowej, w której drżą echa nowej fali, post punka, synthwave’u, alternatywnego disco, indie czy bigbeatu. Niepowtarzalny klimat zespołu tworzą piosenki, które trafiają prosto w serce niczym zaszyfrowane hasła, które zostają na długo.

Bazując na podwalinach zespołu Bruno Schulz, z którego się wywodzą, zadebiutowali w 2019 roku albumem „Folklor”, wnosząc polską scenę muzyczną jednocześnie powiew nostalgii i nowoczesne podejście do brzemienia. mona polaski opiera swoją twórczość na sentymentach do lat 90., nie zamykając się jednak na współczesne rozwiązania, taneczne brzmienia syntezatorów i zakrzywione melodie. Śpiewają refleksyjnie, o swojej drugiej dojrzalszej młodości, trudnej miłości i destrukcyjnych odmętach codzienności.

Na swoim koncie mają świetnie przyjęte występy na festiwalach takich jak Męskie Granie, Alterfest, Next Fest, Soundedit, Łódź Summer Festival, Polska z Offu, Fląder, Tak Brzmi Miasto czy Powidz Jam Festiwal oraz kilkadziesiąt indywidualnych koncertów. Ich utwory zaś emitowano w największych polskich rozgłośniach radiowych, w tym w Radiu 357, radiowej Trójce i Czwórce, a także w innych rozgłośniach ogólnopolskich i lokalnych.

Dotychczas wydali dwa albumy: “Folklor” w 2019 roku oraz “Oryginał” w roku 2023 nakładem 33 Records. Ten drugi dodatkowo został wydany rok później w wersji winylowej.

Obecnie przygotowują materiał na kolejne, trzecie już wydanie.

Zespół tworzą:
Karol Stolarek – wokal i syntezatory
Wit Zarębski – bas i moog
Michał Gibki – gitara i syntezatory
Szymon Kasprolewicz – perkusja

To wydarzenie już minęło.

Zobacz też...

Dodaj swoje wydarzenie na stronie Poznań4free!
Dołącz do naszych Fanów!
Wesprzyj działalność serwisu Poznań4free!
wróć na stronę główną