Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

Koncert dla rodziców i dzieci | Duo Wolańska|Gajda oraz Brillante Duo

Koncert dla rodziców i dzieci | Duo Wolańska|Gajda oraz Brillante Duo
koncert
📅 Data: sobota, 15 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Adres: Poznań, Biblioteka Raczyńskich, Plac Wolności 19 (pokaż na mapie)


"Mistrz i uczeń"

Zeszłoroczny i zarazem pierwszy "Koncert dla rodzin z dziećmi" podczas Festiwalu Muzycznego Duetomania został przyjęty z dużym entuzjazmem. W tym roku chcemy powtórzyć tę wyjątkową atmosferę i zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpią: Duo Wolańska/Gajda - poznańscy muzycy i jednocześnie pomysłodawcy Festiwalu Duetomania oraz Brillante Duo - laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej "Duetomania Młodych". Młodzi adepci sztuki ze zdwojoną siłą ukażą swoją pasję do muzyki.

sobota, 15.06, godz. 11.00

Duo Wolańska / Gajda to niecodzienne zestawienie instrumentalne w muzyce kameralnej. Połączenie fortepianu i akordeonu daje ciekawe, prawie nieograniczone możliwości wykonawcze. Dwa solistyczne, niezależne instrumenty zderzają się ze sobą na płaszczyźnie sonorystycznej, tworząc nową jakość dialogu instrumentalnego.
Powstały w 2014 roku zespół tworzą poznańscy muzycy: pianistka Julia Wolańska-Gajda oraz akordeonista Michał Gajda.
Artyści regularnie koncertują w Polsce i za granicą (USA, Azja, Europa). Zadebiutowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie: nowojorskiej Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Mozarteum Saal w Salzburgu, Musikverein w Wiedniu, Kioi Hall w Tokio czy Guri Art Hall w Seulu.
W 2018 roku muzycy otrzymali medialną nagrodę: Medal Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego w kategorii muzyka klasyczna: „za kunszt artystyczny, który warsztatowo stoi na niezwykle wysokim poziomie, ale odznacza się także świeżym i oryginalnym podejściem interpretacyjnym”.
W 2021 roku ukazał się debiutancki krążek Duo Wolańska/Gajda „Transkrypton”.

Zespół Brillante Duo tworzą: Kaja Wrzeszcz i Wojciech Peregrym, klarneciści z klasy p. Pawła Kroczka w OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Łączy ich wspólna pasja do muzyki kameralnej, dzięki której występują już od prawie 10 lat. Zespół ma na koncie liczne sukcesy na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, m.in.: Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy w Szczecinie, Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim, Ogólnopolski Konkurs Kameralny im. Wiłkomirskich w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.

Zobacz też...

Dodaj swoje wydarzenie na stronie Poznań4free!
Dołącz do naszych Fanów!
Wesprzyj działalność serwisu Poznań4free!
wróć na stronę główną