Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

Dildo Baggins & Żurkowski | Scena nad Rusałką

Dildo Baggins & Żurkowski | Scena nad Rusałką
impreza
koncert
📅 Data: czwartek, 20 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Adres: Poznań, Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27 (pokaż na mapie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia


•Dildo Baggins•
(ur.04.11.2020, zm.12.14.2029) nie powstał z jakiejkolwiek wyższej potrzeby, tylko w myśl idei, że dobry pseudonim musi odnosić się zarówno do seksu, jak i bohaterów kultury masowej. Jest on artystą skończonym, który już w momencie poczęcia poznał dokładną datę swojej śmierci. Dildo Baggins nie ma twarzy, dlatego też nie może jej stracić bez względu na to co wyśpiewa albo przemilczy w swojej twórczości.

Dildo Baggins zadebiutował w 2021 roku albumem “Dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców”, który - cytując dyr. muzycznego Radia Wnet - znacznie namieszał na polskiej arenie muzycznej, zdobywając tytuł ALBUMU ROKU. W październiku 2023 roku Dildo Baggins wypuścił na świat drugi album - “Samozadowolenie” z gościnnym udziałem Swiernalisa, Żurkowskiego oraz Panilas.

•Żurkowski•
Grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem "Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na scenie MG w Żywcu. W tym samym roku Żurkowski zagrał koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA.

Druga płyty Żurkowskiego ukazała się na początku 2022 i z miejsca zdobyła serca słuchaczy gitarowego grania - świadczą o tym znakomite recenzje i wywiady udzielone dla Wysokich Obcasów, Teraz Rocka czy Polityki, a także miejsca w pierwszej dziesiątce takich list przebojów jak Eska Rock, Antyradio oraz Radio 357. Do tej pory zespół zrealizował z sukcesem autorską trasę promocyjną oraz zagrał dwukrotnie na Męskim Graniu i wystąpił na scenie głównej festiwalu Pol’and’Rock, a w 2023 ukazała się jego kolejna płyta "Lipcowi" wydana przy współpracy z Instytutem Pileckiego.

Wstęp wolny!

Organizator cyklu: Fundacja Pogoda
Partnerzy: Miasto Poznań, Restauracja Rusałka, Enea, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Ilonn Hotel, Toi Toi
Patroni medialni: Radio Afera, Kulturalne Media, Radio Poznań, Radio Meteor, Fotokulturalni, Lokalny Fyrtel, lepszypoznan.pl oraz tenpoznan.pl

Sfinansowano ze środków Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024.

To wydarzenie już minęło.

Zobacz też...

Dodaj swoje wydarzenie na stronie Poznań4free!
Dołącz do naszych Fanów!
Wesprzyj działalność serwisu Poznań4free!
wróć na stronę główną